TECHNIK LOGISTYK 333107

SPL.01. OBSŁUGA MAGAZYNÓW SPL.04. ORGANIZACJA TRANSPORTU
Nauka tego zawodu realizowana jest w ramach Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego (KKZ).

Jesteś zorganizowany, a zarazem zdolny do kreatywnego myślenia i szybkiego podejmowania decyzji? Technik logistyk to kierunek dla Ciebie!

W swojej pracy technik logistyk planuje, organizuje, kontroluje przemieszczanie towarów. Osoba wykonująca ten zawód analizuje również stan zakupów w magazynie i zarządza nimi, obsługuje zamówienia i organizuje transport. Podczas pracy technik logistyk wykorzystuje systemy informatyczne. Do zakresu obowiązków logistyka należy również współpraca z firmami spedycyjnymi, a także z urzędami celnymi

Podczas nauki zdobędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu koordynowania pracy magazynu oraz zaopatrzenia. Poznasz zasady kontroli zapasów, prognozowania popytu i realizacji zamówień. Zajęcia praktyczne z magazynowania, przygotują Cię do profesjonalnego zarządzania procesem lokalizacji zakładów produkcyjnych i składów, obsługi zwrotów, pakowania oraz gospodarowania odpadami.

Zajęcia z komunikacji społecznej rozwiną Twoje umiejętności interpersonalne, takie jak: zdolność zarządzania, pracy pod presją czasu, odporność na stres oraz umiejętność szybkiego podejmowania decyzji.

Ukończenie jednego z poziomów kwalifikacji skutkuje otrzymaniem certyfikatu o posiadaniu kwalifikacji zawodowych w danym zakresie, a ukończenie obu jest równoznaczne z uzyskaniem tytułu technika. W kwalifikacyjnych kursach zawodowych mogą uczestniczyć wszystkie osoby pełnoletnie, które ukończyły minimum gimnazjum bądź ośmioletnią szkołę podstawową. W celu uzyskania tytułu technika należy mieć ukończoną szkołę średnią. Matura nie jest wymagana.

Przedmiot Ilość godzin*
SPL.01. OBSŁUGA MAGAZYNÓW
KSZTAŁCENIE ZAWODOWE TEORETYCZNE
Bezpieczeństwo i higiena pracy w branży logistycznej 20
Komunikacja interpersonalna i społeczna 20
Język angielski zawodowy 20
Marketing 20
Podstawy logistyki 50
Organizacja pracy magazynu 35
Zabezpieczanie majątku 35
KSZTAŁCENIE ZAWODOWE PRAKTYCZNE
Przechowywanie zapasów 90
Przyjmowanie i wydawanie zapasów 129
Obsługiwanie klientów i kontrahentów 30
SPL.04. ORGANIZACJA TRANSPORTU
KSZTAŁCENIE ZAWODOWE TEORETYCZNE
Bezpieczeństwo i higiena pracy w branży logistycznej 20
Język angielski zawodowy 20
Planowanie procesów transportowych 110
KSZTAŁCENIE ZAWODOWE PRAKTYCZNE
Organizowanie procesów transportowych 154
Dokumentowanie realizacji procesów transportowych 80
RAZEM 833

PRAKTYKA ZAWODOWA 8 TYGODNI (ŁĄCZNIE 280 GODZIN).

*Ilość godzin w kształceniu zawodowym w formie zaocznej.

Logistyk jako ceniony fachowiec w tej dziedzinie znajdzie zatrudnienie w firmach spedycyjnych, handlowych i telekomunikacyjnych.

WYNAGRODZENIE

bocheński brzeski chrzanowski dąbrowski gorlicki krakowski limanowski miechowski myślenicki nowosądecki nowotarski olkuski oświęcimski proszowicki suski tarnowski tatrzański wadowicki wielicki Kraków NowySącz Tarnów
Równowaga na rynku pracy
Nadwyżka poszukujących pracy w zawodzie
Deficyt poszukujacych pracy w zawodzie

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. O szczegóły dopytaj w sekretariacie!

PODOBNE KIERUNKI

ZAPISZ SIĘ ONLINE