TECHNIK INFORMATYK 351203

INF.02. ADMINISTRACJA I EKSPLOATACJA SYSTEMÓW KOMPUTEROWYCH, URZĄDZEŃ PERYFERYJNYCH I LOKALNYCH SIECI KOMPUTEROWYCH INF.03. TWORZENIE I ADMINISTROWANIE STRONAMI I APLIKACJAMI INTERNETOWYMI ORAZ BAZAMI DANYCH
Nauka tego zawodu realizowana jest w ramach Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego (KKZ).

Technik informatyk to bardzo opłacalny zawód, branża IT rozwija się w błyskawicznym tempie. Interesujesz się światem komputerów? Pasjonują Cię nowinki technologiczne oraz aplikacje internetowe? To zawód stworzony dla Ciebie. Technik informatyk to kierunek dla osób łączących analityczny sposób myślenia z kreatywnym działaniem.

Pierwszą kwalifikację zawodową można uzyskać już po 1,5 roku, a drugą z tytułem technika po 2 latach nauki. Na zajęciach w naszej szkole przyszły technik zdobywa szerokie umiejętności w zajmowaniu się lokalnymi sieciami komputerowymi i ich administrowaniem.

Po ukończeniu nauki opanujesz umiejętności niezbędne do pracy w obszarach branży informatycznej. Otrzymasz kształcenie z zakresu konfigurowania sprzętu, a także projektowania strony i aplikacji internetowych. Zdobędziesz wiedzę na temat programowania oraz opracowywania i ulepszania systemów informacji. Poznasz systemy zarządzania bazami danych i ich zabezpieczenia.

Ukończenie jednego z poziomów kwalifikacji skutkuje otrzymaniem certyfikatu o posiadaniu kwalifikacji zawodowych w danym zakresie, a ukończenie obu jest równoznaczne z uzyskaniem tytułu technika. W kwalifikacyjnych kursach zawodowych mogą uczestniczyć wszystkie osoby pełnoletnie, które ukończyły minimum gimnazjum bądź ośmioletnią szkołę podstawową. W celu uzyskania tytułu technika należy mieć ukończoną szkołę średnią. Matura nie jest wymagana.

Przedmiot Ilość godzin*
INF.02. ADMINISTRACJA I EKSPLOATACJA SYSTEMÓW KOMPUTEROWYCH, URZĄDZEŃ PERYFERYJNYCH I LOKALNYCH SIECI
KSZTAŁCENIE ZAWODOWE TEORETYCZNE
Bezpieczeństwo i higiena pracy w branży informatycznej 20
Komunikacja interpersonalna i społeczna 20
Język angielski zawodowy 20
Marketing 20
Podstawy informatyki 30
Systemy operacyjne 30
Urządzenia techniki komputerowej 30
Sieci komputerowe 38
KSZTAŁCENIE ZAWODOWE PRAKTYCZNE
Administrowanie systemami operacyjnymi 120
Naprawa urządzeń techniki komputerowej 90
Montaż i eksploatacja lokalnej sieci komputerowej 70
INF.03. TWORZENIE I ADMINISTROWANIE STRONAMI I APLIKACJAMI INTERNETOWYMI ORAZ BAZAMI DANYCH
KSZTAŁCENIE ZAWODOWE TEORETYCZNE
Bezpieczeństwo i higiena pracy w branży informatycznej 20
Język angielski zawodowy 20
Strony internetowe 30
Bazy danych 30
Język programowania aplikacji internetowych 40
KSZTAŁCENIE ZAWODOWE PRAKTYCZNE
Projektowanie stron internetowych 42
Projektowanie i administrowanie bazami danych 50
Programowanie aplikacji internetowych 100
RAZEM 820

PRAKTYKA ZAWODOWA 8 TYGODNI (ŁĄCZNIE 280 GODZIN).

*Ilość godzin w kształceniu zawodowym w formie zaocznej.

Technik informatyki znajdzie pracę w firmach posiadających własną sieć komputerową, firmach z branży IT, specjalizujących się w dostawie i sprzedaży sprzętu komputerowego, punktach serwisowych, bankach, urzędach, a także szkołach.

WYNAGRODZENIE

bocheński brzeski chrzanowski dąbrowski gorlicki krakowski limanowski miechowski myślenicki nowosądecki nowotarski olkuski oświęcimski proszowicki suski tarnowski tatrzański wadowicki wielicki Kraków NowySącz Tarnów
Równowaga na rynku pracy
Nadwyżka poszukujących pracy w zawodzie
Deficyt poszukujacych pracy w zawodzie

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. O szczegóły dopytaj w sekretariacie!

PODOBNE KIERUNKI

ZAPISZ SIĘ ONLINE