TECHNIK INFORMATYK 351203

INF.02. ADMINISTRACJA I EKSPLORACJA SYSTEMÓW KOMPUTEROWYCH, URZĄDZEŃ PERYFERYJNYCH I LOKALNYCH SIECI KOMPUTEROWYCH INF.03. TWORZENIE I ADMINISTROWANIE STRONAMI I APLIKACJAMI INTERNETOWYMI ORAZ BAZAMI DANYCH
Nauka tego zawodu realizowana jest w ramach Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego (KKZ).

Technik informatyk to bardzo opłacalny zawód, branża IT rozwija się w błyskawicznym tempie. Interesujesz się światem komputerów? Pasjonują Cię nowinki technologiczne oraz aplikacje internetowe? To zawód stworzony dla Ciebie. Technik informatyk to kierunek dla osób łączących analityczny sposób myślenia z kreatywnym działaniem.

Pierwszą kwalifikację zawodową można uzyskać już po 1,5 roku, a drugą z tytułem technika po 2 latach nauki. Na zajęciach w naszej szkole przyszły technik zdobywa szerokie umiejętności w zajmowaniu się lokalnymi sieciami komputerowymi i ich administrowaniem.

Po ukończeniu nauki opanujesz umiejętności niezbędne do pracy w obszarach branży informatycznej. Otrzymasz kształcenie z zakresu konfigurowania sprzętu, a także projektowania strony i aplikacji internetowych. Zdobędziesz wiedzę na temat programowania oraz opracowywania i ulepszania systemów informacji. Poznasz systemy zarządzania bazami danych i ich zabezpieczenia.

W celu uzyskania tytułu technika należy mieć ukończoną minimum szkołę średnią. Matura nie jest wymagana.

Przedmiot Ilość godzin*
KSZTAŁCENIE ZAWODOWE TEORETYCZNE
Systemy operacyjne 80
Urządzenia techniki komputerowej 55
Sieci komputerowe 55
Witryny i aplikacje internetowe 70
Systemy baz danych 40
Działalność gospodarcza w branży informatycznej 20
Język angielski zawodowy w branży informatycznej 20
KSZTAŁCENIE ZAWODOWE PRAKTYCZNE
Diagnostyka i naprawa urządzeń techniki komputerowej 80
Administracja sieciowymi systemami operacyjnymi 45
Projektowanie i montaż lokalnych sieci komputerowych 55
Administracja bazami danych 75
Programowanie aplikacji internetowych 85
PRZEDMIOT OGÓLNOKSZTAŁCĄCY
Podstawy przedsięiorczości 20
RAZEM 700

PRAKTYKA ZAWODOWA 8 TYGODNI (ŁĄCZNIE 280 GODZIN).

*Ilość godzin w kształceniu zawodowym w formie zaocznej.

Technik informatyki znajdzie pracę w firmach posiadających własną sieć komputerową, firmach z branży IT, specjalizujących się w dostawie i sprzedaży sprzętu komputerowego, punktach serwisowych, bankach, urzędach, a także szkołach.

WYNAGRODZENIE

bocheński brzeski chrzanowski dąbrowski gorlicki krakowski limanowski miechowski myślenicki nowosądecki nowotarski olkuski oświęcimski proszowicki suski tarnowski tatrzański wadowicki wielicki Kraków NowySącz Tarnów
Równowaga na rynku pracy
Nadwyżka poszukujących pracy w zawodzie
Deficyt poszukujacych pracy w zawodzie

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. O szczegóły dopytaj w sekretariacie!

PODOBNE KIERUNKI

ZAPISZ SIĘ ONLINE