FRYZJER 514101

FRK.01. WYKONYWANIE USŁUG FRYZJERSKICH
Nauka tego zawodu realizowana jest w ramach Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego (KKZ).

Świetnie sprawdzisz się tym zawodzie, jeśli jesteś osobą precyzyjną, spostrzegawczą, kreatywną i sprawną manualnie. Fryzjer jest zawodem dynamicznie rozwijającym się, co przekłada się na rosnące zapotrzebowanie. Podczas swojej Fryzjer pracy zajmuje się pielęgnacją włosów i skóry głowy, wykonywaniem strzyżenia i stylizacją fryzur. Dokonuje analizy kolorystycznej i przeprowadza zabiegi koloryzacji.

Fryzjer to kierunek, który umożliwia nabycie umiejętności i praktyki w zawodzie. Poznasz podstawy komunikacji z klientem, które są bardzo ważne w tym zawodzie. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu strzyżenia włosów, zabiegów pielęgnacyjnych oraz koloryzacji. Poznasz zasady sprzedaży i ekspozycji artykułów fryzjerskich, ocenisz je pod względem jakościowym i estetycznym. Po ukończeniu szkoły, jako absolwent wyróżnisz się wszechstronnymi umiejętnościami od stylistycznych, pielęgnacyjnych po zarządzanie zespołem.

Uwaga! Po ukończeniu nauki możesz kontynuować kształcenie na półrocznej kwalifikacji FRK.03, by uzyskać tytuł technika usług fryzjerskich.

 

Ukończenie kwalifikacji skutkuje otrzymaniem państwowego dyplomu zawodowego oraz certyfikatu o posiadaniu kwalifikacji zawodowej. W kwalifikacyjnych kursach zawodowych mogą uczestniczyć wszystkie osoby pełnoletnie, które ukończyły minimum gimnazjum bądź ośmioletnią szkołę podstawową.

Przedmiot Ilość godzin*
FRK.01. WYKONYWANIE USŁUG FRYZJERSKICH
KSZTAŁCENIE ZAWODOWE TEORETYCZNE
Bezpieczeństwo i higiena pracy w branży fryzjerskiej 20
Komunikacja interpersonalna i społeczna 20
Język angielski zawodowy 20
Marketing 20
Podstawy fryzjerstwa 30
Materiały fryzjerskie 30
Aspekty stylizacji we fryzjerstwie 30
Techniki i technologie fryzjerskie 30
KSZTAŁCENIE ZAWODOWE PRAKTYCZNE
Pracownia fryzjerska 346
RAZEM 546

PRAKTYKA ZAWODOWA – BRAK OBOWIĄZKU ODBYWANIA PRAKTYK ZAWODOWYCH.

*Ilość godzin w kształceniu zawodowym w formie zaocznej.

Fryzjer znajdzie zatrudnienie w renomowanych salonach fryzjerskich. Posiada również kwalifikacje niezbędne do otworzenia własnej działalności gospodarczej.

WYNAGRODZENIE

2500 zł
Minimalne zarobki
3700 zł
Średnie zarobki
8000 zł
Maksymalne zarobki

bocheński brzeski chrzanowski dąbrowski gorlicki krakowski limanowski miechowski myślenicki nowosądecki nowotarski olkuski oświęcimski proszowicki suski tarnowski tatrzański wadowicki wielicki Kraków NowySącz Tarnów
Równowaga na rynku pracy
Nadwyżka poszukujących pracy w zawodzie
Deficyt poszukujacych pracy w zawodzie

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. O szczegóły dopytaj w sekretariacie!

PODOBNE KIERUNKI

ZAPISZ SIĘ ONLINE