TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW 343105

AUD.02. REJESTRACJA, OBRÓBKA I PUBLIKACJA OBRAZU AUD.05. REALIZACJA PROJEKTÓW GRAFICZNYCH I MULTIMEDIALNYCH

Nauka tego zawodu realizowana jest w ramach Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego (KKZ).

Interesujesz się obróbką zdjęć? Uwielbiasz robić zdjęcia, masz dobre oko i ostrzegasz świetne kadry? Zamień swoją pasję w zawód! Kierunek Technik fotografii i multimediów jest przeznaczony dla osób, które są zainteresowane fotografią profesjonalnie, ale także dla tych, dla których jest ona formą ekspresji artystycznej.

Technik fotografii i multimediów zajmuje się obróbką obrazów, wykonywaniem projektów graficznych oraz zdjęć. Podczas pracy przygotowuje materiały cyfrowe do publikacji w mediach, wykonuje i publikuje internetowe projekty multimedialne.

W trakcie nauki pod kierunkiem wykwalifikowanych wykładowców skompletujesz niezbędne w tym zawodzie portfolio fotograficzne. Rozbudowany program nauki obejmuje zajęcia w studio, plenery, warsztaty komputerowe oraz szereg przedmiotów o charakterze teoretycznym, znacząco rozwijających kulturę wizualną.

Absolwenci tego kierunku mogą funkcjonować na rynku fotograficznym jako samodzielni twórcy, działać w przestrzeni artystycznej lub komercyjnej. Udzielać się w reklamie, modzie, portrecie czy reportażu.

Ukończenie jednego z poziomów kwalifikacji skutkuje otrzymaniem certyfikatu o posiadaniu kwalifikacji zawodowych w danym zakresie, a ukończenie obu jest równoznaczne z uzyskaniem tytułu technika. W kwalifikacyjnych kursach zawodowych mogą uczestniczyć wszystkie osoby pełnoletnie, które ukończyły minimum gimnazjum bądź ośmioletnią szkołę podstawową. W celu uzyskania tytułu technika należy mieć ukończoną szkołę średnią. Matura nie jest wymagana.

Przedmiot Ilość godzin*
AUD.02. REJESTRACJA, OBRÓBKA I PUBLIKACJA OBRAZU
KSZTAŁCENIE ZAWODOWE TEORETYCZNE
Bezpieczeństwo i higiena pracy w branży fotograficznej 20
Komunikacja interpersonalna i społeczna 20
Język angielski zawodowy 20
Marketing 20
Podstawy fotografii 70
KSZTAŁCENIE ZAWODOWE PRAKTYCZNE
Cyfrowa obróbka obrazu 200
Techniki fotograficzne 209
AUD.05. REALIZACJA PROJEKTÓW GRAFICZNYCH I MULTIMEDIALNYCH
KSZTAŁCENIE ZAWODOWE TEORETYCZNE
Bezpieczeństwo i higiena pracy w branży fotograficznej 20
Język angielski zawodowy 20
Kompozycja obrazu 20
Estetyka w fotografii 20
Cyfrowe technologie multimedialne 20
KSZTAŁCENIE ZAWODOWE PRAKTYCZNE
Rysunek techniczny 30
Przygotowanie materiałów cyfrowych 73
Pracownia multimedialna 73
RAZEM 835

PRAKTYKA ZAWODOWA 8 TYGODNI (ŁĄCZNIE 280 GODZIN).

*Ilość godzin w kształceniu zawodowym w formie zaocznej.

Technik fotografii znajdzie zatrudnienie w studiach fotograficznych, przemyśle fotooptycznym, agencjach reklamowych lub prowadząc własną praktykę zawodową.

WYNAGRODZENIE

bocheński brzeski chrzanowski dąbrowski gorlicki krakowski limanowski miechowski myślenicki nowosądecki nowotarski olkuski oświęcimski proszowicki suski tarnowski tatrzański wadowicki wielicki Kraków NowySącz Tarnów
Równowaga na rynku pracy
Nadwyżka poszukujących pracy w zawodzie
Deficyt poszukujacych pracy w zawodzie

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. O szczegóły dopytaj w sekretariacie!

PODOBNE KIERUNKI

ZAPISZ SIĘ ONLINE