KURS JĘZYKA POLSKIEGO DLA ŚREDNIO ZAAWANSOWANYCH (B1)

Słuchacz posługujący się językiem na poziomie średnio zaawansowanym (B1), rozumie znaczenie głównych wątków przekazu w potocznych, standardowych wypowiedziach dotyczących: szkoły, pracy i czasu wolnego. Potrafi zachować się w większości sytuacji komunikacyjnych np. w podróży, sklepie i urzędzie. Umie tworzyć proste i spójne wypowiedzi na tematy, którymi się interesuje. Bez większych trudności opisuje swoje doświadczenia, wydarzenia i aspiracje, krótko uzasadniając swoje opinie i plany.

Podczas zajęć poruszana będzie tematyka z zakresu zagadnień: człowiek (upodobania, uczucia i emocje), rodzina (historia rodziny, uroczystości rodzinne, krewni), życie codzienne (życie towarzyskie, przedmioty codziennego użytku), zainteresowania (rozrywki i relaks), mieszkanie, środki transportu (baza noclegowa, biura podróży, atrakcje turystyczne), praca (płace i zarobki, oferty pracy), edukacja (życie i problemy szkoły, system edukacji), żywienie (przepisy kulinarne, lokale gastronomiczne), zakupy i usługi (rodzaje sklepów, promocja i reklama, miary, wagi i rozmiary), zdrowie, środowisko naturalne i ochrona przyrody oraz media i kultura.

Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach: 17.30-19.00 (system wieczorowy).

Przy zapisie na kurs na poziomie B1 należy wykonać test kwalifikacyjny.

Rozumienie (słuchanie, czytanie i pisanie)
Mówienie (produkcja i interakcja)
Pisanie (produkcja i interakcja)
RAZEM 120

Nasi słuchacze zapisani na kierunek kierunek bezpłatny  lub kierunek z dofinansowaniem, mają możliwość uczestnictwa w kursie języka polskiego  w promocyjnej cenie – 600 zł zamiast 1000 zł za semestr nauki!

*Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. O szczegóły dopytaj w sekretariacie!

PODOBNE KIERUNKI

ZAPISZ SIĘ ONLINE