OPIEKUNKA ŚRODOWISKOWA 341204

SPO.05. ŚWIADCZENIE USŁUG OPIEKUŃCZYCH

Nauka tego zawodu realizowana jest w ramach Szkoły Policealnej posiadającej uprawnienia szkoły publicznej.

 

Opiekunka środowiskowa to kierunek dla osób, które charakteryzuje empatia, obowiązkowość i umiejętność nawiązywania kontaktu. Celem pracy opiekunki środowiskowej jest wykonywanie czynności pielęgnacyjnych i higienicznych u osób chorych i niesamodzielnych. Podczas pracy pomaga w codziennych czynnościach domowych oraz motywuje osobę podopieczną do aktywnego spędzania czasu. Opiekunka środowiskowa świadczy doraźną pomoc rodzinom, w ich naturalnym otoczeniu, współpracując przy tym z różnego rodzaju fundacjami i instytucjami.

Ze względu na bezpośrednią pracę z osobami potrzebującymi nauka obejmuje zagadnienia z zakresu socjologii, psychologii i języka migowego. Nauczysz się udzielać pierwszej pomocy w przypadkach zagrożenia zdrowia i życia podopiecznego. Zdobędziesz również niezbędne doświadczenie w organizowaniu opieki i pielęgnacji człowieka.

Kwalifikację zawodową z można uzyskać już po roku nauki.

W celu uzyskania tytułu zawodowego należy mieć ukończoną minimum szkołę średnią. Matura nie jest wymagana.

Przedmiot Ilość godzin*
UWAGA NOWOŚĆ! STRONA W BUDOWIE!
RAZEM

Jako opiekunka środowiskowa znajdziesz zatrudnienie w fundacjach, stowarzyszenia, zakładach leczniczych oraz środowiskowych domach pomocy społecznej.

WYNAGRODZENIE

2500 zł
Minimalne zarobki
2800 zł
Średnie zarobki
6000 zł
Maksymalne zarobki

bocheński brzeski chrzanowski dąbrowski gorlicki krakowski limanowski miechowski myślenicki nowosądecki nowotarski olkuski oświęcimski proszowicki suski tarnowski tatrzański wadowicki wielicki Kraków NowySącz Tarnów
Równowaga na rynku pracy
Nadwyżka poszukujących pracy w zawodzie
Deficyt poszukujacych pracy w zawodzie

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. O szczegóły dopytaj w sekretariacie!

PODOBNE KIERUNKI

ZAPISZ SIĘ ONLINE