Wakacje się skończyły, a ty nie zdążyłeś zapisałeś się do szkoły? Nie zwlekaj – ostatnie dni rekrutacji. Na wielu kierunkach nie mamy już wolnych miejsc. Jednak z myślą o tegorocznych maturzystach, oczekujących na wyniki egzaminów poprawkowych przedłużyliśmy rekrutację. Skorzystaj z tej szansy i zaplanuj swoją przyszłość w Szkole Gloker. Poniżej, opisujemy, jakie są wymagane dokumenty i przede wszystkim — na jakie kierunki wciąż rekrutujemy.
Zasady rekrutacji
Ilość miejsc na poszczególnych kierunkach jest ograniczona. Jeżeli do tej pory, nie udało Ci się zapisać, przede wszystkim odwiedź nas w sekretariacie, przy ul. Basztowej 4. Nie prowadzimy egzaminów wstępnych. Aby zapisać się do szkoły, wystarczy świadectwo szkoły średniej. W przypadku niektórych kwalifikacyjnych kursów zawodowych świadectwo szkoły podstawowej/gimnazjum. Niezależnie od trybu nauki-matura nie jest wymagana. Dzięki dofinansowaniu na rok szkolny 2022/2023 oferujemy kierunki bezpłatne oraz częściowo płatne. Możesz obniżyć czesne o 60%, łącząc kierunek płatny z bezpłatnym. W efekcie uzyskasz uprawnienia w dwóch zawodach, na bardzo korzystnych warunkach. Pamiętaj, że promocja dotyczy również przyszłego semestru. Możesz rozpocząć naukę na jednym kierunku od września, a w lutym korzystając z dofinansowania rozpocząć na drugim. Dowiedz się więcej o dofinansowaniach.
W naszej ofercie znajdziesz bezpłatne kierunki z uprawnieniami państwowymi oraz kierunki z dofinansowaniem.
Kierunki z dofinansowaniem, na które wciąż zapisujemy:
- fryzjer (zaocznie) kierunek trwa 2 lata,
- fotograf (zaocznie) kierunek trwa 2 lata,
- kucharz (zaocznie) kierunek trwa 2 lata,
- cukiernik (zaocznie) kierunek trwa 2 lata,
- księgowość i kadry (zaocznie) kierunek trwa 1 rok ,
- technik rachunkowości (zaocznie) kierunek trwa 1 rok,
- projektowanie grafiki i multimediów (zaocznie) kierunek trwa 1 rok.
- technik grafik i poligrafii cyfrowej (zaocznie) kierunek trwa 1,5 roku (pierwsza kwalifikacja).
Bezpłatne kierunki, na które zostały pojedyncze wolne miejsca:
- asystentka stomatologiczna (dziennie, weekendowo) – kierunek trwa 1 rok,
- higienistka stomatologiczna (weekendowo) – kierunek trwa 2 lata,
- terapeuta zajęciowy (weekendowo) – kierunek trwa 2 lata.
- opiekun medyczny (weekendowo) – kierunek trwa 1,5 roku.
Jeśli nie wiesz jaki kierunek będzie odpowiedni dla Ciebie, zapoznaj się z krótką charakterystyką wymienionych zawodów.
Medyczne kierunki bezpłatne — charakterystyka
Postanowiliśmy przedłużyć rekrutację na kierunki medyczne, ponieważ szanse na znalezienie pracy w tych zawodach są ogromne. Rośnie zapotrzebowanie na pracowników branży stomatologicznej oraz na opiekunów medycznych i terapeutów zajęciowych. W tych zawodach bez wątpienia bardzo ważne są zdolności interpersonalne. Odpowiednie podejście do pacjenta, odpowiedzialność, sumienność i cierpliwość to najważniejsze umiejętności. Nauka na kierunkach bezpłatnych kończy się państwowym egzaminem zawodowym. Słuchacz otrzymuje świadectwo z kwalifikacji, dyplom oraz EUROPASS, czyli suplement do dyplomu w języku angielskim. Dokument ten potwierdza kwalifikacje w zawodzie, co ułatwia znalezienie pracy na terenie Europy.
Kilka słów o kierunkach:
- Opiekun medyczny podczas swojej pracy pomaga podopiecznemu w podstawowych czynnościach życiowych. W roku szkolnym 2022/2023 kształcenie na tym kierunku odbywa się w oparciu o nową podstawę programową. Praca opiekuna medycznego będzie również polegała na asystowaniu lekarzowi podczas operacji oraz pobieraniu krwi do badań laboratoryjnych. Nauka na tym kierunku trwa półtora roku i kończy się egzaminem zawodowym. Po uzyskaniu Dyplomu Państwowego opiekun może znaleźć zatrudnienie w szpitalach, hospicjach, sanatoriach, domach opieki.
- Terapeuta zajęciowy planuje i realizuje indywidualny lub grupowy plan terapii. Dzięki jego pracy podopieczni odnajdują się w życiu społecznym i mają szanse na usamodzielnienie. Terapeuta przede wszystkim motywuje i wspiera podopiecznych w ich rozwoju. Prowadzi zajęcia w oparciu o różne formy terapii: arteterapię, socjoterapię czy ergoterapię. Terapeuta znajdzie zatrudnienie w domach opieki społecznej, ośrodkach opieki nad seniorami. Nauka na tym kierunku trwa dwa lata.
- Asystenta i Higienistka stomatologiczna to dwa kierunki z branży stomatologicznej dostępne w naszej ofercie. Oba zawody w pewnym stopniu mają bardzo podobny zakres obowiązków, jednak Higienistka stomatologiczna po ukończeniu szkoły zyskuje większe uprawnienia. Nauka na tym kierunku jest dłuższa o rok. Praca higienistki polega na przeprowadzaniu zabiegów higienizacji. Zajmuje się również profilaktyką. Podobnie jak Asystentka Stomatologiczna Asystuje lekarzowi dentyście podczas wykonywania zabiegów i zajmuje się przygotowaniem gabinetu i narzędzi do pracy. W przypadku Asystentki stomatologicznej już po 1 roku otrzymasz uprawnienia do wykonywania zawodu.
Kierunki z dofinansowaniem — charakterystyka
Jeśli drzemie w Tobie artystyczna dusza, bez wątpienia |znajdziesz tutaj kierunek dla siebie. Praca w poniższych zawodach wymaga poczucia estetyki, piękna, kreatywności i zdolności manualnych.
Kierunki artystyczne
- Fryzjer to przyszłościowy zawód, który daje możliwość rozwojowej pracy. Podczas dwuletniej nauki na tym kierunku, zdobędziesz praktyczne umiejętności z zakresu wykonywania zabiegów fryzjerskich. Do perfekcji opanujesz strzyżenie, czesanie, koloryzację, czy zabiegi pielęgnacyjne. Nauka na tym kierunku obejmuje dwie kwalifikacje: Wykonywanie usług fryzjerskich oraz półroczną kwalifikację Projektowanie i wykonywanie fryzur. Jako fryzjer przede wszystkim znajdziesz zatrudnienie w renomowanych salonach fryzjerskich.
- Fotograf to kierunek dla osób, które chcą przekuć swoją pasję w zawód. Podczas dwuletniej nauki rozwiniesz swoje zdolności pod okiem profesjonalnego fotografa w studiu, na plenerach oraz warsztatach. Nauka na tym kierunku przede wszystkim usystematyzuje Twoją wiedzę z zakresu obsługi aparatu, doboru parametrów, cyfrowej obróbki obrazu. Dzięki zajęciom zbudujesz własne portfolio, niezbędne podczas planowania ścieżki kariery. Nauka obejmuje dwie kwalifikacje: Rejestracja, obróbka i publikacja obrazu oraz Realizacja projektów graficznych i multimedialnych. Po ukończeniu pracę możesz rozpocząć w fotograficznych, przemyśle fotooptycznym, agencjach reklamowych lub prowadząc własną praktykę zawodową.
Kierunki informatyczne i techniczne
- Projektant grafiki i multimediów i Technik grafik i poligrafii cyfrowej – to kierunek dla osób kreatywnych. Połączenie wiedzy, pomysłowości z umiejętnościami obsługi nowoczesnych programów graficznych, daje ogromne możliwości i dobre zarobki. Podczas nauki przygotujemy Cię do pracy z grafiką i multimediami w programach CorelDRAW, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe Indesign. Jest to zawód, w którym możesz być zarówno freelancerem, jak i być zatrudnionym w firmie na etacie. Z pewnością, to wymarzone kierunki dla osób zainteresowanych trendami w świecie multimediów oraz reklamy.
Kierunki gastronomiczne
- Kucharz i Cukiernik to nasza propozycja, z branży gastronomicznej. To wymarzone zawody dla osób, których pasją jest kuchnia. Zawody te wymagają nie tylko zdolności gastronomicznych, ale i dużej precyzji, poczucia estetyki i umiejętności manualnych. Nauka na tych kierunkach trwa dwa lata. W szkole Gloker przede wszystkim kładziemy nacisk na praktykę zawodową, która pozwoli na zdobycie doświadczenia w branży gastronomicznej. Szkoła przygotuje Cię również do wykonywania zawodu pod względem teoretycznym, poznasz zasady żywienia i technologii gastronomicznej. Po ukończeniu dwuletniej szkoły możesz kontynuować naukę na kierunkach: Technik żywienia i usług gastronomicznych oraz Technik technologii żywności.
Jak zapisać się do szkoły?
Tak jak pisaliśmy, to bardzo proste. Wystarczy, że odwiedzisz nas w sekretariacie szkoły, przy ul. Basztowej 4. Weź z sobą świadectwo ukończenia szkoły średniej (w przypadku kwalifikacyjnych kursów zawodowych wystarczy świadectwo szkoły podstawowej lub gimnazjum). Pozostałe dokumenty i formularze otrzymasz od nas na miejscu.
Nie zwlekaj – to już ostatnie dni rekrutacji!