więcej
mniej

Marketing i dziennikarstwo internetowe

KZiS

264207

Redaktor serwisu internetowego

  • Kraków
KZIS 264207: Redaktor serwisu internetowego

Dziennikarstwo internetowe to kierunek dla osób kreatywnych, komunikatywnych i sprawnie poruszających się w sieci. Samodzielne planowanie zadań i możliwość współpracy z wieloma redakcjami jednocześnie gwarantuje elastyczny grafik i możliwość realizacji swoich pasji (np. z dziedziny sportu, kina, teatru czy motoryzacji). Popularność portali branżowych (kulinarnych, turystycznych, rynku nieruchomości itp.) pozwala na połączenie pasji z doświadczeniem zawodowym. Zajęcia na tym kierunku obejmują nie tylko teorię mediów, ale też zagadnienia z dziedziny copywriting, reportażu czy przygotowania tekstów do publikacji. Dziennikarz internetowy samodzielnie tworzy teksty informacyjne i opiniotwórcze, newsy czy relacje z wydarzeń (reportaż/fotoreportaż), ale potrafi też technicznie opracowywać materiały reklamowe i marketingowe. Biegle orientuje się w specyfice języka Internetu i Social Media i potrafi prowadzić firmowe kanały komunikacyjne (blog, profil na Facebooku, Twitterze, Instagramie...).

CZAS TRWANIA NAUKI

1 rok (2 semestry).

SYSTEM NAUKI

Dzienny, wieczorowy lub zaoczny.

UZYSKANY TYTUŁ

Certyfikat potwierdzający zdobycie kwalifikacji zawodowych wraz z suplementem oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej.

PRACA

Dziennikarz internetowy zatrudnienie znajdzie w serwisach internetowych (portalach i wortalach), internetowych stacjach radiowych i telewizyjnych, a także jako copywriter w agencjach reklamowych, specjalista ds. Social Media (m.in. prowadzenie firmowego Facebooka, Twittera, bloga) i niezależny reporter/fotoreporter, współpracujący z agencjami prasowymi.

WYKAZ PRZEDMIOTÓW
l.p. Przedmiot Semestr I Semestr II Razem
Kształcenie zawodowe teoretyczne
1 Etyka zawodowa i ochrona własności intelektualnej 30 0 30
2 Specyfika pracy - aspekty prawne 0 20 20
3 Historia mediów 10 0 10
Kształcenie zawodowe praktyczne
4 Marketing w social media 0 60 60
5 Copywriting i content marketing 40 0 40
6 Reportaż/Fotoreportaż 30 0 30
7 Warsztaty 0 30 30
Razem110110220

 

Kształcenie praktyczne odbywa się w naszych pracowniach zawodowych oraz instytucjach stanowiących potencjalne miejsca zatrudnienia.

 

*Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. O szczegóły dopytaj w sekretariacie!