więcej
mniej

Księgowość i kadry

KZiS

431

Specjalista do spraw księgowości oraz kadr i płac

  • Kraków
Kzis 431: Specjaliści do spraw księgowości oraz kadr i płac

Księgowość i kadry to idealny kierunek dla osób o analitycznym umyśle, które dobrze czują się w świecie liczb i analiz finansowych. Słuchacz tego kierunku zyskuje gruntowną wiedzę w dziedzinie księgowości, kadr i płac. Uczy się prowadzić dokumentację pracowniczą, pełne rejestry transakcji finansowych oraz sporządzać ewidencje i bilanse. Podczas zajęć praktycznych kształtuje umiejętność obsługi księgowych programów komputerowych, wypełniania wszelkich druków i formularzy, związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej i zatrudnianiem personelu. Absolwent potrafi dokonywać rozliczeń z ZUS-em i Urzędem Skarbowym, a zdobyta praktyka oraz wiedza, dotycząca obowiązujących przepisów prawa, gwarantują prawidłowy obieg dokumentów w firmie, a także terminowe naliczanie podatków i opłat.

Czas trwania nauki

1 rok (2 semestry).

System nauki

Dzienny, wieczorowy lub zaoczny.

Uzyskany Tytuł

Certyfikat potwierdzający zdobycie kwalifikacji zawodowych wraz z suplementem oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Praca

Specjalista do spraw księgowości kadr i płac może znaleźć zatrudnienie w działach księgowości, fakturowania, kadr i płac, w biurach księgowych i rachunkowych, urzędach i instytucjach publicznych.

Wykaz przedmiotów
lp Przedmiot Semestr I Semestr II Razem
Kształcenie zawodowe teoretyczne
1 Działalność gospodarcza 50 0 50
2 Wynagrodzenia i podatki - prawo podatkowe, prawo pracy i ubezpieczeń społecznych 20 30 50
3 Rachunkowość 30 30 60
4 Zarządzanie kadrami 0 20 20
Kształcenie zawodowe praktyczne
5 Pracownia dokumentacji biurowej 20 20 40
6 Pracownia rachunkowości - rozliczenia z ZUS, program Płatnik 30 0 30
7 Pracownia rachunkowości - program Symfonia Kadry i Płace, Symfonia Finanse i Księgowość 0 40 40
Razem150140290

Kształcenie praktyczne odbywa się w naszych pracowniach zawodowych oraz instytucjach stanowiących potencjalne miejsca zatrudnienia.

 

*Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. O szczegóły dopytaj w sekretariacie!